Lemland 2021 – międzynarodowy konkurs na plakat

Lemland 2021 – międzynarodowy konkurs na plakat

Z okazji Roku Lema ogłoszono międzynarodowy konkurs  LemLand 2021 na plakat poświęcony autorowi powieści „Solaris”.


Konkurs LemLand 2021, którego celem jest popularyzacja osoby Stanisława Lema i jego twórczości to kolejna forma upamiętnienia wielkiego twórcy. Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu odnoszącego się bezpośrednio do postaci pisarza, jego literatury i jej licznych adaptacji (nie tylko filmowych) oraz do interesujących zagadnień związanych z naszą przyszłością. Autorzy prac konkursowych mogą również podejmować tematykę charakteru i tempa zmian naszej rzeczywistości napędzanych przez rozwój technologii oraz jej kulturotwórczej roli.


Organizatorami konkursu są: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, University of Ostrava, China Europe Design Culture Association (CEIDA), Dydo Poster Gallery. Koordynatorem przedsięwzięcia jest dr Marcin Urbańczyk z Instytutu Grafiki i Wzornictwa w Katedrze Komunikacji Wizualnej UP w Krakowie, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.


Konkurs jest otwarty dla artystów i projektantów z całego świata, mogą w nim również brać udział studenci kierunków artystycznych i projektowych. Ostateczny termin nadsyłania prac wyznaczono na 1 lipca 2021 roku.


Plakaty w formie fizycznej (drukowanej) oglądać będzie można podczas oficjalnej wystawy w Dydo Poster Gallery w Krakowie, przy ulicy Focha 1. Wernisaż planowany jest na wrzesień 2021 roku. Wybrane prace konkursowe zaprezentowane zostaną podczas 5. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE – jesienią 2021 roku. Wybrane prace będą eksponowane w formie cyfrowej, na wyświetlaczach.


Szczegóły konkursu: lemland2021.pl


1

Lip 2021