III Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TechSpo’21

III Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TechSpo’21

III Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TechSpo’21 to forum wymiany myśli nad najważniejszymi technologicznymi oraz społecznymi aspektami współczesności. Tegoroczna edycja zatytułowana „Technologiczne wytwarzanie światów” odbędzie się online w dniach 13-14 września 2021 r., będzie ją współtworzyć Wydział Humanistycznym AGH wraz Małopolska Open Eyes Economy Hub.


Celem wydarzenia jest dyskusja o technologicznie stymulowanych przemianach społecznych i kulturowych, która jest kontynuacją wcześniejszych edycji konferencji (2016 i 2018 rok). Podejmiemy rozważania nad zjawiskami, które mają swój początek w XXI wieku i powstały na styku nowoczesnych technologii (również cyfrowych) oraz działalności społeczno-kulturowej człowieka. Zależy nam na podejściu prospektywnym, próbach diagnozy obecnej sytuacji, naukowej debacie wokół najbardziej aktualnych zjawisk, a w efekcie zebraniu rekomendacji. Tematy poruszane w czasie konferencji to m.in. twórczość Stanisława Lema, tworzenie światów gier video, specyfika twórczości science fiction.


Swój udział potwierdzili m.in. prof. Elana Gomel z Uniwersytetu z Tel-Avivu, prof. Paweł Frelik z Uniwersytetu Warszawskiego a także Marcin Blacha z CD Projekt Red.


W 2021 roku chcemy zaprosić Państwa do Krakowa wirtualnie. Udział jest bezpłatny. Transmisja wydarzenia będzie dostępna na platformie streamingowej https://live.oees.pl/, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.


Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie http://techspo.agh.edu.pl/, zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2555228764709476


Konferencja odbędzie się w ramach cyklu Open Eyes Economy on Tour 2021, które jest przygotowaniem do międzynarodowego kongresu ekonomii wartości Open Eyes Economy Summit 6, zaplanowanego na 16-17 listopada 2021 r. TechSpo’21 stanowi także część obchodów Roku Lema.


Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Małopolska Open Eyes Economy Hub – promocja zagraniczna małopolskich FIRM-IDEI”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Głównym organizatorem konferencji jest Wydział Humanistyczny AGH.13-14

Wrz 2021