Znaczy się Kosmos! Wydarzenia w Księgarni Pod Globusem

Znaczy się Kosmos! Wydarzenia w Księgarni Pod Globusem

Księgarnia Pod Globusem otwiera rekrutację na warsztaty graficzne z Tomaszem Budzyniem inspirowane cytatami z Lema. Zaprojektowane pod okiem doświadczonego grafika plakaty zawisną w przestrzeni publicznej Krakowa oraz będą dodawane do zakupionych w księgarni książek pisarza.


Warsztaty graficzno-typograficzne z Tomaszem Budzyniem, których efektem będą projekty plakatów z cytatami z wybranej książki Stanisława Lema, będą okazją do pracy z tekstami pisarza w nowatorski sposób – pokażą jak jeden tytuł może inspirować do różnego myślenia i podejścia graficznego, estetycznego i typograficznego.


Warsztaty obejmują 4 spotkania po 3 godziny każde w trybie weekendowym, od połowy września do połowy października. W czasie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, czym jest plakat, poznają historię plakatu i podstawy typografii; następnie, po wprowadzeniu do tematu symboli i znaków zostaną omówione z nimi moodboardy, szkice i pomysły. Zaplanowano również cykl indywidualnych konsultacji połączonych z omówieniem i korektą poszczególnych projektów uczestników.


Zaprojektowane pod okiem doświadczonego grafika plakaty zawisną w przestrzeni publicznej Krakowa oraz będą rozdawane w Księgarni pod Globusem do zakupionych książek pisarza.


Księgarnia zaprasza do udziału w warsztatach studentów kierunków graficznych zainteresowanych projektowaniem graficznym i typografią. Zgłoszenia należy przesyłać na adres pr@liberglob.pl do 31 sierpnia. Zgłoszenie powinno zawierać 3 prace graficzne przygotowane przez zgłaszającą się osobę. Mile widziana znajomość oprogramowania graficznego. Zgłaszający się powinien mieć status studenta.


Udział w warsztatach jest bezpłatny.


Projekt „Znaczy się kosmos! Wydarzenia w Księgarni Pod Globusem” realizują Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ oraz Księgarnia Pod Globusem. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.