Premiera wywiadu ze Stanisławem Lemem w stulecie jego urodzin!

Premiera wywiadu ze Stanisławem Lemem w stulecie jego urodzin!

Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema Muzeum Inżynierii Miejskiej prezentuje niepublikowany do tej pory wywiad ze Stanisławem Lemem nagrany przez Kazimierza Bihuna w roku 1997 w domu pisarza w Krakowie przy ulicy Narvik. Premiera filmu „Internet – dziedzina zachwyceń i zagrożeń” już 12 września o godz. 9.00 na platformie VOD PLAY KRAKÓW.


Mistrz gatunku science fiction przedstawia swoją wizję rozwoju Internetu, wskazuje zarówno na ogrom towarzyszących mu możliwości, jak i zagrożeń. Porusza kwestie miniaturyzacji i wielozadaniowości powstających urządzeń.


Co ciekawe, Lem wydaje się nie być wielkim entuzjastą technicznych nowinek, określając siebie mianem „człowieka starej daty”. Nie zmienia to jednak faktu, że sam chętnie korzystał z dostępnych technologii. Przede wszystkim jednak – co oczywiste w świetle życiorysu tego pisarza – snuje on wizje na temat dalszego rozwoju technologii.


Co wspólnego z Internetem mają znaki drogowe i brzytwa? Czy sprawdziły się prognozy Wielkiego Pisarza i Futurologa? Tego dowiemy się z filmu.


Na premierę  wywiadu „Internet – dziedzina zachwyceń i zagrożeń” zaprasza Muzeum Inżynierii Miejskiej.